Iekšauss aparāti

Iekšauss dzirdes aparāti, jeb saīsināti ITE (In The Ear)  tiek izgatavoti katram klientam individuāli pēc viņa auss formas un tiek ievietoti auss kanālā un ārējās auss daļā, jeb gliemežnīcā. Iekšauss aparāti var būt dažādi pēc to gabarīta un jaudas. Vismazākā gabarīta iekšauss dzirdes aparāts CIC (Completely In The Chanal) pilnībā  tiek ievietots auss kanālā un praktiski nav redzams. Taču, ja pēc dzirdes zuduma cilvēkam ir nepieciešams jaudīgāks aparāts, parasti tas būs arī lielāks pēc gabarīta un aizpildīs daļu, pusi vai pat visu ārējās auss gliemežnīcu. Turklāt vienmēr jāņem vērā, ka aparāta gabarītu un formu nosaka ne tikai aparāta detaļu tehniskie izmēri, bet arī karta cilvēka individuālā auss un kanāla forma, īpatnības  un izmērs. 

                                        

Iekšauss dzirdes aparātu priekšrocības dažkārt ir kosmētiskais aspekts un arī tas, ka aparāts atrodas auss kanālā un  gliemežnīcā, bet uz un aiz auss nekādus detaļau nav.  Taču jāņem vērā, ka cilvēka auss svīst un izdala sēru, un iekšauss aparāts vienmēr  ir tiešā šo faktoru ietekmē. Līdz ar to, var teikt, ka iekšauss aparāti ekspluotācijā prasīs vairāk uzmanības pret sevi no lietotāju puses.

Iekšauss dzirdes aparātus, līdzīgi kā aizauss aparātus, pēc  tehniskā un cenu  līmeņa var iedalīt pecās grupās.  Iekšauss aparātu maksimālās jaudas iespējas tomēr ir mazākas, salīdzinājumā ar aizauss aparātiem, tādēļ tos nevar izmantot , ja cilvēkam dzirdes zudums ir ļoti liels.  Firma Siemens gan piedāvā speciālu paaugstinātas jaudas iekšauss aparātu ''NITRO'' , kurš ir pieejams tikai divos tahniskās sarežģītības  un cenu līmeņos.  Iekšauss aparāti ir piemēroti aktīviem cilvēkiem, jo tīri  fiziski tie atrodas ausī iekšā.