Atvērtās auss aparāti

Atvērtās auss aparāti, jeb tā saucamie OPEN FIT aparāti, ir visjaunākie, tie ekspluatācijā ir nonākuši tikai pēdējo 10-12 gadu laikā,  bet jau ieguvuši ļoti plašu lietotāju atsaucību. Atvērtās auss aparāti pēc savas būtibas ir neliela izmēra aizauss aparātiņi ar ļoti tievu, knapi pamanāmu, skaņas caurulīti un speciālu uzgalīti tradicionālā auss ieliktņa vietā. OPEN FIT uzgalītis ir izgatavots ar daudziem caurumiņiem.
 

             
  

Tas dod to, ka auss kanāls nav pilnībā aizpildīts ar individuālo ieliktni vai iekšauss aparātu, auss elpo, nesvīst, neveidojas tā saucamais ''noslēgtās auss efekts''  (tas ir, ja aiztaisam ausi, piemēram, ar plaukstu vai dzirdes aparātu un runājam- sava balss skan jocīgi, ar atbalsi it kā galvā iekšā ) un tās skaņas kuras cilvēks dzird dabīgā ceļā, brīvi pa uzgaļa caurumiņiem iekļūst auss kanālā un neprasa lieku pastiprinājumu.
Šādi Atvērtās auss, jeb OPEN FIT aparāti ir piemēroti cilvēkiem, kuri zemos toņus dzird normāli vai tuvu normālam, bet dzirdes zudums sākas uz vidējiem un pastiprinās uz augstajiem toņiem.
Ar Atvērtās auss, jeb OPEN FIT aparātiem skaņa ir salīdzinoši dabīga, aparāts un tievā caurulīte ir gandrīz nepamanāmi un to lietošana ir komfortabla un vienkārša.
Diemžēl, OPEN FIT aparāti nav piemēroti cilvēkiem ar lielu dzirdes zudumu.
Par laimi, tehnoloģijas visās elektronikas jomās strauji virzās uz priekšu, tai skaitā arī dzirdes aparātu nozarē.

Lai iegūtu lielāku pastiprinājumu, tīrāku skaņu, mazākus dzirdes aparāta gabarītus, saglabājot atvērtās auss principu, ir radīti jauna tipa aparāti kuriem skaņas apstrādes procesors atrodas aiz auss, bet skaļrunis ar speciālu OPEN uzgali tieši auss kanāla. Šos aparātiņus dēvē par RIC aparātiem ( no angļu valodas Receiver In Chanal - skaļrunis jeb uztvērējs auss kanālā).

RIC tipa dzirdes aparāti pēc būtības apkopo sevī visas labākās aizauss, iekšauss un atvērtās auss tipa aparātu īpašibas un pašlaik ir uzskatāms pa progresīvāko risinājumu.