ATVĒRTĀS AUSS APARĀTI-OPEN FIT

Pēdējos gados arvien lielāku popularitāti iegūst tā saucamie OPEN-FIT, jeb atvērtās auss aparāti. To skaņa ir salīdzinoši dabīga un galvenais-auss kanāls nav noslēgts un neveidojas "aizbāztās auss" efekts

Atvērtās auss aparāti pēc savas būtibas ir neliela izmēra aizauss aparātiņi ar ļoti tievu, knapi pamanāmu, skaņas caurulīti un speciālu uzgalīti tradicionālā auss ieliktņa vietā. OPEN FIT uzgalītis ir izgatavots ar daudziem caurumiņiem.

Tas dod to, ka auss kanāls nav pilnībā aizpildīts ar individuālo ieliktni vai iekšauss aparātu, auss elpo, nesvīst, neveidojas tā saucamais ''noslēgtās auss efekts''  (tas ir, ja aiztaisam ausi, piemēram, ar plaukstu vai dzirdes aparātu un runājam- sava balss skan jocīgi, ar atbalsi it kā galvā iekšā ) un tās skaņas kuras cilvēks dzird dabīgā ceļā, brīvi pa uzgaļa caurumiņiem iekļūst auss kanālā un neprasa lieku pastiprinājumu.
Šādi Atvērtās auss, jeb OPEN FIT aparāti ir piemēroti cilvēkiem, kuri zemos toņus dzird normāli vai tuvu normālam, bet dzirdes zudums sākas uz vidējiem un pastiprinās uz augstajiem toņiem.
Ar Atvērtās auss, jeb OPEN FIT aparātiem skaņa ir salīdzinoši dabīga, aparāts un tievā caurulīte ir gandrīz nepamanāmi un to lietošana ir komfortabla un vienkārša.
Diemžēl, OPEN FIT aparāti nav piemēroti cilvēkiem ar lielu dzirdes zudumu.